TIPY NA JARNÍ ÚKLID OKEN

Jarní měsíce jsou ideální příležitost se oknům věnovat a dát jim péči, kdy po zimních měsících dostaly zabrat.

Kromě skla bychom se měli věnovat mytí okenních rámů a křídel, které by mělo být co nejvíce šetrné. I přes to, že okna Slovaktual jsou vůči vlivům počasí velmi odolné, je třeba o okna dbát a alespoň dvakrát ročně je umýt. Nejsou třeba žádné kartáče, bělidla či podobné různé tvrdší produkty, ty by právě naopak mohly okna poškodit. S většinou nečistot si poradíme pouze s vodou, pokud vznikne nečistota větší můžeme použít saponáty s neutrálním pH nebo čistící prostředky na PVC výrobky. Neměli bychom také zapomenout zkontrolovat odtokové drážky uvnitř rámu sloužící k odvodu kondenzátu. Pokud budou zaneseny je nutno je pročistit.

Jako další bychom měli zkontrolovat kování, které doporučujeme promazat vhodným mazivem, nejlépe silikonovým olejem. Doporučujeme si od našich servisních techniků nechat 1x ročně odborně seřídit Vaše okna a dveře. To Vám zajistí správnou těsnost a protihlukovou ochranu.

V neposlední řadě se zaměřte na těsnění oken, které stačí umýt pouze vodou a očistit jej od všech drobných či větších nečistot. V případě, že je Vaše těsnění prasklé či správně nedrží, neváhejte nás kontaktovat pro provedení opravy.