DR montáže – Vše o montáži plastových oken a dveří

Odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků, jistě pomohou i vám.


Dotazy k plastovým a hliníkovým oknům

Cena hliníkových oken je odvozena vždy od jednotlivých parametrů jako jsou rozměry, požadovaný tepelný prostup okna, typ skla či barevné provedení. Zadejte požadované parametry oken a my vám rychle vytvoříme cenovou nabídku na váš projekt.
Ano, v nabídce máme nespočet hnědých dřevodekorů, které se na plastová okna laminují. Pro zvolení správného dekoru pro váš dům či byt navštivte některou z našich poboček, najdete nás v Brně či v Litovli.
Ano, existuje. Správnou cestou jsou okna plastová s hliníkovým opláštěním, které na vnějšek působí jako okna hliníková. Tato okna kombinují výhody výborné odolnosti proti povětrnostním vlivům, slunci a teplotním rozdílům a zároveň mají výborné tepelněizolační vlastnosti. Cena je oproti celohliníkovým oknům i o 50 % nižší, záleží na konkrétním typu.
Ve standardním bytě 3+1 jsme schopni za jeden den vyměnit všechna okna. Na druhý den pak okna zednicky zapravíme a je hotovo. Takže počítejte se dvěma dny.
S ohledem na množství typů, barev a rozměrů neuvádíme počet skladových kusů přímo u produktů. Díky našim dodavatelům jsme vám však schopni dodat okna i dveře velmi rychle. Ideální je obrátit se s konkrétními požadavky na našeho specialistu na lince +420 731 504 891, který vám ohledně dostupnosti konkrétního výrobku podá přesné informace.

 

Dotazy k plastovým a hliníkovým dveřím

Jedná se o systém zdvižně-posuvných dveří s bezbariérovým prahem, kde se křídlo pohybuje vedle fixní části dveří, tudíž není nutno křídlo nejprve vyklopit, tak jako tomu je u sklopně-posuvných dveří. Více o HS portálech se dozvíte v sekci zdvižně-posuvných dveří z plastu či hliníku.
Plastové vchodové dveře mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, plast je navíc materiál s příznivou cenou a širokými možnostmi provedení laminací.
Ano, samozřejmě. Dveře si můžete objednat s rozměry, které si sami zadáte. Standardně však před zadáním oken či dveří do výroby jezdíme na přesné zaměření, za které pak ručíme.
Ano, předokenní rolety lze osadit prakticky kamkoliv, samozřejmě vždy je nutná prohlídka a zaměření místa stavby. Není ani tak důležitý typ dveří jako stávající ostění ať už se zateplením či bez. Vždy je však lepší mít konkrétní představu a tu konzultovat s profesionálem přímo na místě.
Pokud si potrpíte na komfort v podobě bezprahového řešení a snadné manipulace, jednoznačně vyberte některé ze zdvižně-posuvných dveří (HS portál). Bezbariérový práh zaručí plynulý přechod mezi terasou a interiérem, není nutno překračovat vysoký profil, pokud máte doma osobu s omezenou hybností jsou tyto dveře nutností. Oevírání a zasouvání křídla HS portálu zvládne i malé dítě. Nevýhodou těchto terasových dveří je vyšší pořizovací cena a chybějící možnost ventilace.
V případě, že v místnosti není jiná možnost větrání, například ventilací, a chtěli bychom posuvnými dveřmi i dlouhodobě větrat, pak doporučuji použít sklopně-posuvné dveře na terasu, které jsou i finančně dostupnější. Zde je velkou nevýhodou 80 mm plastový rám na spodu dveří, který je nutno překračovat při pohybu z interiéru ven. Manipulace a otevírání těchto dveří je složitější, je zde potřeba znát systém dveřní kliky.
U balkónových dveří se rozdíl v tepelných ztrátách mezi dvojsklem a trojsklem pohybuje okolo 20 až 30 %. Pro přesnější odhad je třeba posouzení přímo na místě, pokud o něj máte zájem neváhejte nám zavolat na +420 731 504 891.

 

Dotazy k parapetům, žaluziím a sítím

Pro odraz slunečního záření a pronikání tepla do interiéru nejlépe slouží venkovní žaluzie typu Zetta. Lamely ve tvaru písmene Zet do sebe zapadnou a nepropustí žádné záření k oknu, tudíž všechna sluneční energie zůstane ještě v exteriéru a dovnitř se nedostane.
Vždy záleží na několika parametrech žaluzie – rozměr, probarvení rolety, typ ovládání a pak také na specifikách samotné stavby. Pro správné nacenění nás neváhejte kontaktovat.
Pevné okenní sítě lze vždy po sezóně jednoduše sundat pomocí otočení přichycených háčků. Stejným způsobem lze síť opět nasadit. U dveřních sítí proti hmyzu lze taktéž síť sundat z pantů a opětovně nasadit, takže rozhodně nemusíte mít strach, že se nedostanete na balkón.
Všechny venkovní parapety mají povrchovou úpravu, která je určena proti povětrnostním vlivům. Pokud je však odolnost primárním požadavkem je dalším kritériem pevnost parapetu. Nejpevnějším parapetem je venkovní parapet hliníkový tažený s tloušťkou stěny až 2 mm, pak následují parapety hliníkové ohýbané a parapety pozinkované s tloušťkou stěny okolo 0,8 mm.
Ano, většina barevných laminací lze použít i u sítí proti hmyzu. Nebo lze použít standardně dodávané barvy jako jsou hnědá, bílá či antracit.