Jak ušetřit na energiích?

Jedním z nejdůležitějších kroků na snížení nákladů na vytápění domu nebo bytu jsou kvalitní okna a dveře, která správně izolují.

V zimním období majitelé nemovitostí nejvíce ocení kvalitní okna a dveře. Plastová či hliníková okna jsou schopny ušetřit až třetinu nákladů na vytápění. Rychle rostoucí ceny energií jsou důvodem proč se zaměřit právě na ně. Špatně těsnící okna či dveře jsou jedním z nejčastějších důvodů úniku tepla.

Správně těsnící okna a dveře dokážou zvýšit teplotu v místnosti až o 2°C což je nezanedbatelný rozdíl. Nejnovější okna v porovnání s těma, které byly montovány před 20 a více lety jsou schopny ušetřit i více než 50% nákladů na vytápění.

Pro správné usazení nových oken doporučujeme instalovat k oknům parotěsné folie z interiéru, a paropropustné folie z exteriéru. Co se týká zasklení velmi doporučujeme trojsklo, které má mnohem lepší izolační vlastnosti než dvojsklo. Navíc skla s vyšším solárním faktorem jsou schopny propustit do interiéru teplo ze slunečního záření.

Pokud ještě váháte doporučujeme výměnu oken provést co nejdříve. Není nutno čekat až na jarní měsíce. Výměnu oken Vám provedeme bez problémů i v zimním období.

Nechte si od nás zdarma zpracovat cenovou nabídku.